W Delcie bluesa. Romek Puchowski nad Missisipi - spotkanie muzyczno-podróżnicze • 11.03.2022, 20:00

w-delcie-bluesa-romek-puchowski-nad-mississippi-collage-1-8mb_3798x3600.jpg

Romek Puchowski obszernie opowie o Delcie, przybliżając charakter i znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues. Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką (zarówno autorskimi utworami oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni) chociaż na chwilę zabierze Was w podróż do Delty.

Kilka lat temu Romek Puchowski koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street, przemierzał też Deltę nad Missisipi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej podróży poprzez krainy mistrzów bluesa komponował nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona, odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst, rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

Cała ta wyprawa przyniosła Romkowi Puchowskiemu inspirację, której szukał. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć własnego autorstwa i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, który z nim podróżował. Wybrane zdjęcia można obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi.

Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Jak choćby tą, kiedy w miejscowości Lula Romek Puchowski wypytywał grupkę, raczących się  trunkiem ukrytym pod zasłoną papierowych torebek „lokalsów” o Son House’a i Charliego Pattona – wybitnych artystów, którzy byli związani z tą miejscowością. Ci nie mieli pojęcia o kim mowa... Byli przekonani, że chodzi o jakichś współczesnych mieszkańców Lula… Więcej historii będzie można usłyszeć na koncercie.

To muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazuje Deltę Missisipi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa.

 

Romek Puchowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, indie folk, experimental rock. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. „Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018.

 

Co, gdzie, kiedy?

 • W Delcie bluesa. Romek Puchowski nad Missisipi - spotkanie muzyczno-podróżnicze
 • Co? Wydarzenie
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  11.03.2022, 20:00
  Klub Muzyczny - Artystyczne Zagłębie CKiS
  Wstęp wolny
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl