Festiwal Muzyczny UnderGramy 2019 - finaliści • 28.06.2019

logo undergramy.jpg

Wszyscy finaliści potwierdzili swoją obecność na Festiwalu Muzycznym UnderGramy, więc poznajmy ich bliżej :)

Hellvoid

To nietypowy bass n roll. Zespół opiera swoje brzmienie na dwóch gitarach basowych.

Zespół powstał w 2015 roku w Trójmieście (Gdynia). Skład zmienił się dotychczas dwukrotnie. Grupa dała wiele koncertów w Polsce oraz za granicą .

Dotychczasowe wydawnictwa zespołu: Gloomy Wizard /EP 2015/, Superhaze /singiel 2016/, Eyes Of The Lucifer /EP 2017/, Cult Of The Sun /singiel 2018/, Hypnotize /singiel 2019/, Electric Love /singiel 2019/.

 


Mith

Grają razem już od pięciu lat. Od początku działalności starają się tworzyć własną muzykę, w którą wkładają całe serce i zaangażowanie. Z tego zestawienia różnych gustów i podejść do muzyki powstała mieszanka, którą klasyfikowalibyśmy jako rock o niejednolitej twarzy.

Grali na mniejszych i większych wydarzeniach takich jak Dni Ursynowa, RockOn, Juwenalia Politechniki Warszawskiej, Rock May Festiwal. Dwóch panów i dwie panie ~ a cały ten galimatias po to by spełniać swoje marzenie, realizować pasje i grać dla publiczność w nadziei na przekazanie jak największej ilości energii!

 

 


Need More Clouds

Tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku.

Młodzi muzycy (wtedy 12-13 letni) od początku postawili sobie za cel tworzenie własnego materiału. Zanim jednak nagrali swój pierwszy utwór wystąpili na kilku lokalnych scenach, grając piosenki wykonawców od których czerpią inspiracje: Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Kasabian czy Black Keys.

Ich koncerty zostały ciepło przyjęte m. in. podczas „3maj się Zdrów Festiwalu” w Ciężkowicach, „Bocheńskiej Sceny Letniej”,  koncertu jubileuszowego „20- lecia S.M Rock” czy też  podczas finału WOŚP na tarnowskim rynku, a także podczas tarnowskich Juwenaliów.

W styczniu 2014r grupa weszła do studia by we współpracy z producentem – Leszkiem Łuszczem nagrać swój pierwszy autorski utwór p.t „Granades behind flanges”. Do tego utworu nakręcili także teledysk, którego reżyserem jest Kuba Kitajewski. Premiera video odbyła się 21 lutego 2014r.

4 marca b.r. NMC zdobyli  3 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego przez 1 LO w Tarnowie a Gabriel Rękas odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego perkusisty przeglądu.

Need More Clouds byli także uczestnikiem 8 edycji popularnego telewizyjnego show „MUST BE THE MUSIC”, ich występ podczas castingu głównego wzbudził zachwyt wymagającego jurry, kóre wystawiło grupie ocenę 4 razy TAK.

W lipcu 2015 zespół po przejściu kilku etapów konkursu zagrał na Scenie pod Spichlerzem Polskiego Rocka podczas festiwalu Jarocin 2015, a we wrześniu  ukazał się kolejny klip grupy do piosenki p.t „Bush”. Po premierze tego video zespół opuścił wokalista Kamil Dychtoń. Rok 2016 NMC otworzył 14 lutego prezentując nowy teledysk „Wódz”. W czerwcu 2016 NMC pokonując 332 grupy z całej  Polski zwyciężył Rock In Mińsk Festiwal. W marcu 2017 grupa znalazła się wśród 27 finalistów eliminacji do festiwalu Przystanek Woodstock. W maju tego roku NMC po przejściu gęstego sita eliminacji znalazła się w szóstce najlepszych zespołów Festiwalu Supportów  i otrzymała możliwość uczestniczenia w tygodniowych warsztatach w Jaworkach oraz zaprezentowania się na Gubałówce w ramach Hej Fest-u. W lipcu zwyciężyła wtorkową Scenę Konkursową Slot Art Festiwalu i wystąpiła na dużej scenie tej imprezy.

W lutym 2018r. NMC zaprezentowało w Internecie debiutancki materiał. Jedenaście, zaśpiewanych po Polsku piosenek własnego autorstwa z tekstami napisanymi głównie przez wokalistę Mikołaja Rękasa wyprodukował w swoim studiu przyjaciel zespołu – Leszek Łuszcz współpracujący na co dzień z takimi artystami jak Wilki, Maria Peszek czy Julia Marcel. Album zebrał sporo ciepłych recenzji. Rok 2018 upłynął pod znakiem koncertów, jeden z nich podczas Impresji Artystycznych w Mrągowie jury tej imprezy nagrodziło 3 nagrodą, zespół otrzymał także propozycje uczestnictwa w programie My Name Is New firmy Kayax. Latem tego roku zespół opuścili grający na basie Hubert Kapturkiewicz i gitarzysta Jakub Golec a ich miejsce zajęli Piotr Gębala i Michał Nazimek na stałe grający w zaprzyjaźnionym Wasabi.

15 lutego 2019 roku na rynku pojawiła się składanka „Będzie głośno” wydana przez radiową Czwórkę i Agencje Muzyczną Polskiego Radia, która zawiera piosenkę „Dziewczęta wampiry” NMC. Utwór ten został wybrany singlem promującym całe wydawnictwo.

W czerwcu 2019 NMC zwyciężyli w konkursie dla młodych zespołów CudaWianki Gdynia i wystąpili na ogromnej scenie tej imprezy, obok Mariki i Dub Fx.

Skład:

Mikołaj Rękas – wokal, gitara

Gabriel Rękas – perkusja,

Michał Nazimek– gitara

Piotr Gębala– bas, instrum. elektroniczne

 

 

Neuroina

To fuzja rocka i alternatywy. Każdy utwór i jego treść ma zadanie wprowadzić słuchacza w trans i stworzyć swoiste doznania. Neuroina to nieprzewidywalne, pełne harmonii brzmienie bez-progowego basu ubranego bitem surowych, rockowych bębnów oraz przestrzeń tworzona przez gitary i efekty również z mocnym przekazem wraz z intrygującą linią wokalu nie zapominając o korzeniach, z których się narodziła. 

Pomysł stworzenia zespołu Neuroina powstał po zamknięciu rozdziału z Fake Fog pod koniec 2015 roku w Malborku za sprawą 3/4 tego składu czyli Marka Januszkiewicza , Daniela Szutiaka i Patryka Muntowskiego. Pustkę wypełnia Marcin 'Marvin' Barański zajmując puste miejsce przy mikrofonie do 2016 roku. Grupa w tym składzie wydaje demo zawierające trzy kompozycje przy tym tworząc clip do utworu znajdującego się na krążku "Dzieci Pana B." przy współpracy z nieszablonowym artystą Cinemanual. Kilkukrotnie gościli w Radio Malbork a w 2016 roku znajdują się na Liście Przebojów Radia Orbit oraz Radia Rocktime. Przez ten czas dochodzi jeszcze współpraca z takimi zespołami jak: 1984, Bright Ophidia, Cuba de Zoo oraz na koncie ma kilkanaście samodzielnych koncertów.

Na początku 2017 roku następuje zmiana i do trzonu składu dołącza, zajmując znów puste miejsce przy mikrofonie, Marcin Kołpaczewski. Wnosi świeży powiew wokalno-tekstowy oraz klimat na bardziej rockowy. Grupa w tak zmienionej formie przygotowuje nowy materiał. W połowie 2018 roku dołącza do zespołu brakujące ogniwo czyli Mariusz Sasin, druga gitara poszerzająca przestrzeń neuroinowe brzmienie. 

W październiku 2018 roku Neuroina gości w Radio Malbork wykonując na żywo akustyczną wersję "Miasta mgieł" promując swój pierwszy w tym składzie koncert, który odbył się w Malborku. Pod koniec października wchodzi do studia ZPD w Gdańsku by nagrać Epkę. 

W kwietniu 2019 roku zakończono pracę nad krążkiem i 26 kwietnia miała miejsce premiera utworu "Wizje" w Radio Malbork.

Skład obecny zespołu od połowy 2018 roku tworzą:

Marek 'Jany' Januszkiewicz (Malbork) [gitary]

Daniel 'Mały' Szutiak (Malbork) [bębny]

Patryk Muntowski (Gdańsk) [bas fretless]

Mariusz 'Manson' Sasin (Malbork) [gitary]

Marcin Kołpaczewski (Tczew) [śpiew]

 


Roxana Tutaj & Good Omen

Roxana Tutaj – mówi się, że w jej krwi płyną nuty z szaloną hemoglobiną! Energiczna i zarażająca uśmiechem.

Roxana jest absolwentką Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, wokalistka, aktorka scen muzycznych. Półfinalistka 9 edycji programu MUST BE THE MUSIC oraz uczestniczka Idola. Koncertuje na terenie Polski jak i za granicą. Działa w kilku projektach muzycznych.

Wielokrotna laureatka festiwali ogólnopolskich, np.: Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu - Grand Prix (wcześniej na tym samym festiwalu nagroda publiczności). Po sukcesie podjęła współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, byłym basistą „Budki Suflera” oraz autorem tekstów (artystów tj. Perfect, Budka Suflera, Anna Jantar itd.) Bogdanem Olewiczem, Festiwal Alleluja czyli Happy Day w Kielcach (Kadzielnia) - I miejsce. Od 2018 roku wokalistka w Bardabusz Orkiestra.

 

Good Omen

Publiczności serwują mieszankę blues-rocka przyprawioną szczyptą funky i soul. W roku 2018 nagrali swoją EP, którą usłyszeć można było w czołowych Wielkopolskich radiach. Obecnie pracują nad materiałem na płytę długogrającą i koncertują biorąc udział w licznych festiwalach

Wybrane osiągnięcia:

Zwycięzcy Grand Prix Festiwalu BLusowo (2018)
Finaliści Ogólnopolskiego etapu Festiwalu Emergenza (2018)
Nagroda Publiczności Festiwal Generacja (2018)
Laureaci BLUES TOP WIELKOPOLSKI w kategorii Debiut Roku (2018)
Wygrana w X Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel Gitarowych w Mosinie oraz nagrody indywidualne dla najlepszego wokalisty (Roxana Tutaj) oraz najlepszego basisty przeglądu (Basia Plucińska) (2019)
Zakwalifikowanie się do Rawa Blues Festiwal (październik 2019)
W marcu 2019 mieli okazję zagrać swój pierwszy koncert w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii.

Aktualny skład:

Wokal – Roxana Tutaj

Gitara Basowa – Basia Plucińska

Perkusja – Tomasz Buchwald

Gitara elektryczna – Maciej Skrzypczak

Gitara elektryczna – Jakub Wietrzyński

 

Do zobaczenia w Tczewie! 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Uwaga, uwaga!! Ogłoszenia parafialne!! Mamy finalistów!!!!

Finaliści:

1. Hellvoid
2. Mith
3. Need More Clouds
4. Neuroina
5, Roxana Tutaj & Good Omen

Zespoły rezerwowe:

1. Cathleen
2. Lampky
3, Piołun
4. Wasabi

Dziękujemy wszystkim, którzy wysłali do nas swoje zgłoszenia!. Otrzymaliśmy ich dokładnie 60, a Jury miało ogromny problem, żeby wybrać finałową piątkę. 

W tym roku finalistów oceniać będą:

Barbara Jackiewicz - Radio Tczew,

Romek Puchowski - muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide,

Adam "Baal" Muraszko - muzyk, kompozytor, autor tekstów, współzałożyciel zespołu Behemoth oraz Hell-Born.

Finalistów prosimy o potwierdzenie swojego udziału do środy (3 lipca 2019 r.). Jeśli jakiś zespół nie będzie mógł dojechać, to jury wybierze grupę z listy rezerwowych. 

Zobacz także

UnderGramy - kto zdobył nagrody?

23.08.2021 - W sobotę, 21 sierpnia odbyła się 10. edycja Festiwalu Muzycznego UnderGramy....więcej »