Gimnastyka artystyczna

Na zajęciach, za pomocą gimnastycznych środków treningowych, kształtujemy w szczególności: koordynację ruchową, siłę i gibkość – cechy motoryczne będące podstawą wszystkich sportów gimnastycznych.

Na ich bazie będziemy uczyć się najpierw podstawowych, później coraz trudniejszych ewolucji gimnastycznych:

  • stania na rękach, przedramionach i na głowie,
  • chodzenia na rękach,
  • szpagatów,
  • mostków,
  • przerzutów bokiem („gwiazd”)
  • przejść w przód/tył
  •  piramid gimnastycznych
  • i wielu innych w zależności od zaawansowania uczestnika warsztatów.

Dzięki wzmacnianiu gorsetu mięśniowego (w gimnastyce niemalże każde ćwiczenie jest siłowe) i rozciąganiu całego ciała (obręczy barkowej, obręczy biodrowej i kręgosłupa) treningi kształtują również prawidłową postawę ciała.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 roku życia.

 

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login  

 

Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Instruktor

instruktor Artur Cichuta

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Akademicki Mistrz Polski w Wieloboju Gimnastycznym z 2009 roku. Trener gimnastyki sportowej i nauczyciel w szkole podstawowej i w gimnazjum. Od 2010 roku trener przygotowania gimnastycznego gdańskich zespołów Baltica Cheerleaders – finalistów Mistrzostw Europy. Pasjonat chińskich sztuk walki wushu i tai chi chuan. Trener i założyciel Amatorskiego Klubu Gimnastyki i Wushu „GymShu”.