Płyta Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA już w sprzedaży • 27.05.2019

Passionatka - płyta cd.jpg

Oddajemy w Państwa ręce pierwszą płytę Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA pt. Dookoła świata. Jednocześnie życzymy radości z muzycznej podróży, w którą Was zabierze :)

Na płycie znalazły się m.in. utwory Stanisława Moniuszki, piosenki w języku hiszpańskim (Alma Lianera, Maquerule) oraz piosenki w klimacie afrykańskim.

Płyta w cenie 15 zł do nabycia w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. 

Za pomoc w jej wydaniu serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu,  Staroście Tczewskiemu Mirosławowi Augustynowi, Wójtowi Gminy Tczew Krzysztofowi Augustyniakowi  oraz Pani Eugenii Pokorskiej-Sawczuk Prezesowi Banku Spółdzielczego w Tczewie. 

Płyta wydana w EKB - Drukarnia i Wydawnictwo Płytowe w Starogardzie Gdańskim.
Autor zdjęcia: TK-MEDIA.

 

CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY PASSIONATKA

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014  przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 100 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na  XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku biorze udział w programie  Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo.  Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu. 

Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.

Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Zobacz także

Kolejny sukces wokalistów Passionatki

12.05.2019 - 10 maja 2019 r. w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami". ...więcej »

"Narodowe śpiewanie w Gdańsku" z udziałem Chóru Passionatka

26.11.2018 - Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”....więcej »