Chór Mieszany Passionata

Chór Mieszany Passionata powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W swoim repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.                                                                                      

Chór Passionata powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Zadebiutował na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. WOLNOŚĆ JEST SŁODKA w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. W repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.

Chór występuje na uroczystościach miejskich, śpiewał m.in. na miejskich wigiliach oraz w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości. Występował podczas akcji charytatywnych „Ogród nadziei” w tczewskim hospicjum. Chór Passionata występuje także poza Tczewem – np. w 2022r. brał udział w Paradzie Niepodległości w Gdańsku. Chór uczestniczył w przeglądach chórów: w Dzierżążnie (2014), w Zblewie (2017 i 2019) oraz w Nowej Cerkwi (2018). 

Dnia 20 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Chór świętował Jubileusz 5-lecia swojej działalności. Podczas tej uroczyśtości został odznaczony medalem Orderu Św. Stanisława za działalność charytatywną.

W kwietniu 2019 roku Chór Mieszany Passionata został laureatem „ Złotego Pasma” w V. edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą.

Chór występuje także w kościołach Tczewa i okolic. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy Świętych w Sanktuarium w Lubiszewie, w Ełganowie i Szczodrowie, a także w Mątowach Wielkich, Miłoradzu, Elblągu, Świeciu oraz w wielu innych miejscowościach Pomorza.
Chór, zgodnie ze swoją nazwą, skupia pasjonatów pieśni chóralnej i śpiewu. 

Przez wiele lat chórem dyrygowała Monika Bławat, obecnie zaś dyrygentem jest Michał Olejnik.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Chóru Mieszanego Passionata.

 

Polub funpage chóru https://www.facebook.com/CH%C3%93R-Passionata-775811869180255/ 

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kkierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login 

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Instruktor

Michał Olejnik

Absolwent Gdańskich Państwowych Szkół Muzycznych pierwszego i drugiego stopnia, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Aktywny Pianista, wokalista, aranżer, pedagog, kompozytor, organista, konferansjer. Twórca i członek wielu grup muzycznych (chóralnych, instrumentalnych, dziecięcych), solista. Śpiewał podczas koncertów ze znanymi wokalistami polskiej sceny rozrywkowej i śpiewakami operowymi ( m.in. Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską, divą Bożeną Porzyńską, Moniką Fedyk Klimaszewską, Leszkiem Skrlą), a także z Andrea Bocielli podczas koncertu w Gdańsku. Miłośnik polskiej pieśni patriotycznej.