Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie - projekcje dla dzieci w sezonie 2024 • 15.11.2023

poranki-filmowe-plakat-rgb_1572x394.jpg

Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

styczeń – czerwiec 2024 godz. 11.00

Sala widowiskowa CKiS

Bilety: 15 zł

 

Zapraszamy na Poranki Filmowe Przyjazne Sensorycznie!

Zapraszamy na kolejny sezon Poranków Filmowych Przyjaznych Sensorycznie dla najmłodszych widzów. W programie poranków znajdą się filmy zarówno dla przedszkolaków, jak i dla dzieci w wieku szkolnym.

Program Poranków to filmy animowane i filmy aktorskie. W nowym sezonie nie zabraknie bohaterów, których znacie z książek i seansów kinowych pokażemy m.in. animowaną wersję przygód lubianej przez przedszkolaków Kici Koci. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Przypominamy również, że wszystkie seanse w ramach Poranków Filmowych będą przyjazne sensorycznie. Projekcje przyjazne sensorycznie pozwolą widzom z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego cieszyć się filmową rozrywką i będą wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Poranek filmowy dla dzieci przyjazny sensorycznie – warunki:

  • światła na sali nie są całkowicie zgaszone, tylko przyciemnione, co zmniejsza kontrast między ekranem i otoczeniem;
  • dźwięk filmu jest przyciszony, by nie ogłuszał widzów;
  • brak reklam, aby nie rozpraszać uwagi;
  • sala nie jest całkowicie wypełniona;
  • brak wymogu zachowania ciszy podczas oglądania filmu;
  • wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni Centrum.

 

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

7.01.2024r, godz. 11.00

 

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby

reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund; Szwecja 2014 / 73’

Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.

Kategoria wiekowa 6+

 

Kicia Kocia na pikniku - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

18.02.2024r, godz. 11.00

Kicia Kocia na pikniku
reż. Marta Stróżycka; Polska 2023 / 45’

Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.

Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!

Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

1. Kicia Kocia na pikniku – reż. Marta Stróżycka
2. Kicia Kocia na basenie – reż. Marta Stróżycka
3. Kicia Kocia: To moje! – reż. Jacek Rokosz
4. Kicia Kocia gra w piłkę – reż. Katarzyna Majsner
5. Kicia Kocia jest chora – reż. Katarzyna Majsner
6. Kicia Kocia na plaży – reż. Dominik Litwiniak
7. Kicia Kocia na traktorze – reż. Jacek Rokosz

Kategoria wiekowa 3+

 

Katak – podwodna przygoda - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

24.03.2024r, godz. 11.00

 

Katak. Podwodna przygoda 

reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay

Kanada 2022 / 82’

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Kategoria wiekowa 5+

  

Pati i klątwa Posejdona - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

21.04.2024r, godz. 11.00

 

Pati i klątwa Posejdona
reż. David Alaux; Francja 2023 / 95’

Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierzą burzliwe morza i zmierzą się z mitologicznymi stworami, podejmując wyzwanie samego Posejdona.

Pati to bystra mysz, która po cichu marzy o zostaniu wielką bohaterką. Razem z potulnym kotem Samem wiedzie spokojne życie w starożytnej Grecji. Wszystko się zmieni, gdy zazdrosny Posejdon nakazuje mieszkańcom miasta zbudować sobie posąg równie wspaniały jak ten postawiony jego bratu Zeusowi. Aby uratować mieszkańców przed klątwą Posejdona, Pati wyruszy na poszukiwania legendarnego klejnotu. Wraz z kotem Samem, niesfornym ptasim piratem oraz największym bohaterem Grecji Jazonem udadzą się w podróż na tajemniczą wyspę. Na swojej drodze spotkają wrogie cyklopy, stugłową Hydrę i złowieszczego Krakena. Wspólnie zrozumieją, że prawdziwa bohaterka nie musi być wielka! Przygoda czeka!

Film twórców hitu „Nel i tajemnica Kurokota” to zachwycająca i przezabawna przygodowa animacja dla całej rodziny!

Kategoria wiekowa 5+

 

Wielka przygoda Niny - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

19.05.2024r, godz. 11.00

 

Wielka przygoda Niny
reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli; Francja 2023 / 77’

Gdy tata 10-letniej Niny nagle traci pracę, dziewczynka stara się mu pomóc ze wszystkich sił. Wraz z sąsiadem Mehdim i rezolutnym jeżem rusza na podbój skarbu ukrytego w opuszczonej fabryce. Czy bohaterka dopnie swego?

Rodzice Niny i Mehdima nie są tak entuzjastycznie nastawieni do pomysłów swoich dzieci. Martwią się o nie i nie chcą, żeby włóczyły się całymi dniami po lesie. Poza tym wejścia do zakładu pilnuje chciwy dozorca Lupin i jego pies, od którego szczekania włos aż jeży się na głowie! Mehdi, Nina i rysunkowy jeż, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, nie zrażają się jednak przeszkodami i krok po kroku planują, jak włamać się do opuszczonej fabryki. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi zaczynają darzyć siebie nawzajem, przybliżają się do odnalezienia ukrytego skarbu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

Kategoria wiekowa 6+

 

Lato, kiedy nauczyłam się latać - Poranek Filmowy Przyjazne Sensorycznie – projekcje filmowe dla dzieci

09.06.2024r, godz. 11.00

 

Lato, kiedy nauczyłam się latać
reż. Radivoje Andrić; Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022 / 85’

Sofija marzy o luzackich wakacjach z przyjaciółmi. Niestety plany krzyżuje jej rezolutna babcia – wspólnie jadą na chorwacką wyspę Hvar, żeby spędzić czas z rodziną. Czy te wakacje da się jeszcze uratować?

Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi, jednak plany te zostają pokrzyżowane przez jej babcię, która zabiera ją na wyspę Hvar w Chorwacji. Pobyt w starym domu bez internetu i zasięgu nie zapowiada się zbyt ciekawie. Jednak gdy Sofija dowiaduje się o istnieniu nieznanego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice rodzinne, zrozumie tego lata, jak ważne jest poznać swoich bliskich… bliżej.

Młode Horyzonty zapraszają na skąpaną w chorwackim słońcu, pełną humoru, międzypokoleniową historię o dorastaniu.

Kategoria wiekowa 9+

Zobacz także

Nowy sezon Poranków Filmowych dla dzieci

09.09.2020 - Zapraszamy na Poranki Filmowe! Ruszamy z nowymi propozycjami dla najmłodszych widzów....więcej »