BELTAINE - koncert połaczony z pokazem tańca irlandzkiego w wykonaniu zespołu tanecznego GLENDALOUDH • 25.03.2017, 19:00

IMG_0415.JPG

Beltaine & Glendalough - muzyka i taniec. Niezwykłe zderzenie muzyki irlandzkiej i bretońskiej oraz tańca irlandzkiego na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”.

Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Beltaine - 15 lat na scenie

 

Glendalough łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego.

Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.