Spektakl dla dzieci Cudowna lampa Aladyna • 19.03.2017, 16:00

Ta jedna z bardziej znanych opowieści Z tysiąca i jednej nocy opowiada przygody młodzieńca, który został wykorzystany przez wielkiego czarnoksiężnika do zdobycia zaczarowanej lampy.

Przed Aladynem otwiera się podziemna jaskinia, która kryje skarby i tajemnicze przedmioty. Czarodziejowi zależy jednak tylko na lampie. Nie dostanie jej jednak od Aladyna, przez co główny bohater zostaje zamknięty w mrocznej jaskini. Z pomocą młodzieńcowi przychodzi duch magicznego pierścienia. Aladyn niespodziewanie zostaje właścicielem zaczarowanej lampy. Potężny duch, który w niej mieszka, ma moc spełniania życzeń, z czego Aladyn korzysta szczególnie wtedy, gdy chce zdobyć serce pięknej księżniczki. Ale wielki czarownik przygotowuje zemstę.

Najważniejszym elementem scenografii spektaklu jest magiczne lustro, które dzieli świat na ziemski i czarodziejski. Jego obroty i refleksy światła nasycają przedstawienie atmosferą tajemniczych opowieści. Kostiumy aktorów, lalki teatralne i przedmioty oraz muzyka przybliżają atmosferę Wschodu.  Magię baśni podkreślają projekcje multimedialne, dzięki którym świat duchów jawi się jako potężny i wszechwładny.  Tradycja teatralna łączy się w tym spektaklu z nowoczesnością.

Czas trwania: 60  min.

 

Scenariusz: Joanna Piekarska wg Bolesława Leśmiana

Reżyseria: Petr Nosalek

Muzyka: Krzysztof Dzierma

Scenografia: Eva Farkasova

Obsada: Jacek Pysiak, Jacek Pietruski, Edyta Soboczyńska, Agnieszka Niezgoda, Krzysztof Parda, Barbara Rogalska, Wojciech Domański, Bogdan Olszewski

Wykonawca: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

 

Dnia 20 marca 2017 spektakl wyłacznie dla grup zorganizowanych.