Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar • 27.04.2024, 20:00

2024-04-27 Punkowy wieczór w CKIS - grafika.png

Gratka dla fanów punk rocka! Zapraszamy na kolejną odsłonę Punkowego Wieczoru, w którym usłyszymy zespoły: Chałturka, HGW Company oraz Udrożnić Pisuar.

  

Chałturka

Marzec 2011 - to początek. A na początku było Nas sześcioro – Kruk (Furia Gniew, ex Planctus Gravatus) - śpiew, Tad (ex Mickey Mauser, Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - śpiew, Łysy (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - bas, Warren (ex Fundusz Bezrobocia, The Koniec) - git, Lutz (ex Diphergan) - bębny, Biały (ex Zbuk, Planctus Gravatus) - git. Potem z przyczyn bardzo różnych, aczkolwiek merytorycznych, Warrena na gitarze zastąpił basista dopiero co rozwiązanej Asomii – Darek (było to w lipcu 2013). W 2016 roku na 5-lecie istnienia zespołu-Kruk opuszcza zespół, koncentrując się tylko i wyłącznie na wokalizie w Furii Gniew. W marcu 2017 Biały żegna się z zespołem i pozostaje Nas czworo w konfiguracji:  Lutz – bębny, Łysy –bas, Darek – git i Tad – śpiew.

W dorobku mamy płyty "Chałturka", "Kurde szent", „W gorącym słońcu wujka Jarka”, „Czarne Chmury” oraz „Robią ze mnie głupca”. Działamy w ramach Centrum Muzycznie Aktywnych Gniew.

 

HGW Company

Zespół HGW powstał w 1983 roku i działał do 1985 w składzie Piotr Kropidłowski -bas Jacek Klewek - wokal Grzegorz Topuszek - perkusja Artur Perkowski - gitara Reaktywowany w 2018 jako HGW ©ompany ze Sławomirem Walkiewiczem na wokalu. Po odejściu Piotra Kropidłowskiego-na basie zastępuje go przez jakiś czas Bogusław Ułas. Nie trwa jednak długo i rolę basisty obejmuje Maciej Żuk. W lutym 2020 roku w Creme de la Creme Studio-Tczew zostaje nagrany materiał na płytę "Powyginani "Na początku roku 2021 odchodzi od zespołu Sławomir Walkiewicz i jego miejsce zajmuje Wojtek"Żuczek"Żuchowski.

 

Udrożnić Pisuar!

punkowy zespół z Gdańska. Powstał w 2013 roku w Oliwie. Kapela ma na swoim koncie dwa krążki: Chcę uciec stąd (2015) oraz Nieobecność Kontrolowana (2023). W dorobku zespołu znajdują się koncerty festiwalowe, takie jak: Fląder Festiwal, Skorpionalia, Yach Music Festival czy Made in Oliwa. UP! na przestrzeni lat dzielił scenę z  popularnymi kapelami punkowymi - m.in. z Moskwą, TZN Xenną, Po Prostu, Rejestracją oraz Zielonymi Żabkami.

Aktualny skład:

Mateusz Marciniak - gitara/voc

Tomasz Czemko - gitara

Przemek Tarkowski - bas

Andrzej Myśliński - perkusja

Co, gdzie, kiedy?

 • Punkowy wieczór w CKiS – Chałturka, HGW Company, Udrożnić Pisuar
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  27.04.2024, 20:00
  Klub Muzyczny CKiS
  Bilety: 30 zł
  Dodaj do kalendarza Google
 • KUP BILET ON-LINE
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 12:00 - 18:00
  Śr: 10:00 - 15:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 10:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl