Twórcze spotkania w CKiS • 05.07.2022

2022 Twórcze spotkania w CKiS -  (Zdjęcie w tle dla Facebooka).png

Twórcze spotkania  to kameralne warsztaty dla dzieci, w pięknym parku skrytym za Centrum Kultury i Sztuki. Po raz kolejny spotkamy się, aby tworzyć, działać i bawić się!

Tegoroczna propozycja tematyczna to szereg atrakcyjnych działań, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, kreatywne, przyrodnicze. Każde spotkanie kończyć będzie wspólna zabawa z kolorową chustą animacyjną lub zabawy ruchowe. Nie zabraknie słodkiej niespodzianki! 

TWÓRCZE SPOTKANIA odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia. START o godz. 10.00.

Uwaga! Nasza oferta skierowana jest tylko do odbiorców indywidualnych!

LIPCOWY PLAN DZIAŁAŃ:

  • 6 lipca – Twórcze Spotkania w CKIS – „Łąka pełna barw” – warsztaty plastyczne

Podczas pierwszego twórczego spotkania pragniemy przywitać najpiękniejszą porę roku – lato. Skupimy się  na letniej łące pełnej kolorów i magii :) Będzie magicznie, bo malować będziemy na folii :)

  • 13 lipca – Twórcze Spotkania w CKIS – „Miejski zielnik zabawowy” – Dzicy Przyrodnicy

Podczas spotkania pozachwycamy się zieleniną, która rośnie na trawnikach w samym środku miasta. Rośliny te wykorzystamy do pobudzenia dziecięcej (i dorosłej) kreatywności. Pobawimy się ich kolorami, powyplatamy z nich bransoletki i ułożymy kwietne obrazki. Nie zabraknie też dawki wiedzy o naszych miejskich chwastach, podanej w bardzo przystępnej formie zabawy!

  • 20 lipca – Twórcze Spotkania w CKIS – „Kolorowo i tanecznie”

Szeleszczące pompony i kolorowe spódniczki są nieodzownym elementem dziecięcych zabaw czy tańców. Te, które wspólnie stworzymy  staną się naszymi strojami podczas zajęć zumby poprowadzonej przez Agatę Sowę

  • 27 lipca – Twórcze Spotkania w CKIS   „Fantastyczny świat przyrody”

 W czasie tych warsztatów będziemy szukali inspiracji do działań plastycznych w otaczającym nas świecie przyrody. Cudowna przyroda + Wasza wyobraźnia  = fantastyczne prace.

 

SIERPNIOWY PLAN DZIAŁAŃ:

  • 3 sierpnia – Twórcze Spotkania w CKIS – „Muzycznie”

 Gdzie mieszka muzyka? W ramach tego spotkania proponujemy wspólne odkrywanie świata muzyki poprzez zabawę z wykorzystaniem między innymi instrumentów perkusyjnych, własnego ciała i kolorowej chusty. 

  • 10 sierpnia – Twórcze Spotkania w CKIS – „Fabryka magnesów”

Podczas tego spotkania będziemy projektować i tworzyć swoje oryginalne, autorskie magnesy!  Wystarczy puścić wodze fantazji i przygotować projekty, z których wspólnie stworzymy wyjątkowe gadżety.  Będzie można tez skorzystać z gotowych   wzorów.

  •  17 sierpnia – Twórcze Spotkania w CKIS – „Morskie inspiracje”– warsztaty plastyczne

 Morskie głębiny są zachwycające, i inspirujące. Nasze kolejne twórcze działania to podwodny  świat – ujęty w formach płaskich i przestrzennych.

  • 24 sierpnia – Twórcze Spotkania w CKIS – „Balonowo – bańkowe wow”

 Razem z animatorkami z FIGLE MIGLE przeniesiemy Was do magicznego świata, w którym każdy będzie mógł nauczyć się tworzyć cuda z balonów oraz zapełnić niebo wielkimi bańkami mydlanymi! Czy może być piękniej? Słońce, muzyczka, balonowe animacje, a do tego mieniące się pięknymi barwami bańki XXL, które tylko mówią "złap mnie".

  • 31 sierpnia - Twórcze Spotkania w CKIS – „Skrzydlate rekreacje” – Dzicy Przyrodnicy

 W ostatni dzień wakacji pomachamy na pożegnanie ptakom, które wraz z końcem lata odlatują w cieplejsze rejony. Podczas wesołych zabaw przyjrzymy się kilku spotykanym w mieście (lub na jego obrzeżach) gatunkom wędrującym. A na koniec każdy z nas skleci sobie z gliny i patyków własnego dziwnoptaka!

Zobacz także