Festiwal Muzyczny UNDERGRAMY - Konkurs dla zespołów + koncerty: Spięty /Black Mental i Yantra • 30.07.2022, 18:00

2022 Undergramy - GRAFIKA.png

Kto zagra w eliminacjach konkursowych Festiwalu Muzycznego Undergramy?


Jury w składzie: Barbara Jackiewicz (Radio Tczew), Romek Puchowski (muzyk, songwriter) oraz Maciej Karbowski (Tides From Nebula) po przesłuchaniu 39 zespołów do finału zakwalifikowało następujące grupy:

 • Kolumbia
 • kovalak
 • oddwil
 • Wasabi

Lista rezerwowych: IMAGO., Kieras, Prototyp, Ruina Bar Band.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy i czekamy na Was w Tczewie!

Przypominamy, że dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8.000 zł brutto (szczegóły w Regulaminie) do podziału według oceny Jury.

Kolumbia

Kolumbia to blend brytyjskiej alternatywy, synthpopu rodem z lat 80’ oraz pełnych słońca

tekstów po polsku. Podążamy swoimi własnymi ścieżkami, a śpiewamy o małych, dobrze

każdemu znanych troskach.

Kolumbia to: Tomek Sierpiński - wokal, gitara, Kuba Sędek – perkusja, Jarek Pyczot – gitara, Michał Zdunek – bas.

Muzyka Kolumbii to efekt poszukiwań inspiracji z pogranicza alternatywy, indie oraz nowofalowej elektroniki. Zespół czerpie inspiracje z takich wykonawców jak Coldplay, Kings of Leon, Sam Fender, Kodaline czy wczesnego Myslovitz. Energetyczne gitary, warstwa elektroniczna nawiązująca do stylistyki retro i obrazowe teksty otulone w proste, lecz chwytliwe melodie. Kolumbia z powodzeniem odnajdzie się na zarówno w cyfrowych bibliotekach słuchaczy, jak i na scenach najlepszych letnich festiwali. Singiel “Piksele” został doceniony przed kuratorów największej polskiej playlisty na Spotify “Alternatywna Polska”, na której utrzymywał się przez ponad 6 tygodni.

 

kovalak

Poznański zespół grający szeroko pojętą alternatywę z pogranicza arto popu u rocka. Przestrzenne kompozycje muzyczne  okraszone są ciepłą barwą Pauliny Kowalak. Zespół powstał w 2022 roku.

Skład zespołu: Paulina Kowalak – wokal, Piotr Czuchta – klawisze, akordeon, Slavko Pawłowski – gitara basowa, syntezator basowy, Paweł Lewandowski – gitara elektryczna, Łukasz Simiński – perkusja.

 

oddwill

oddwill to pięciu chłopa, którzy na instrumentach i nie tylko. Artur, Mikołaj, Kuba, Janek i Artur. Uformowaliśmy zespół tworząc klamrę kompozycyjną z naszych imion, a to wszystko miało miej-sce w roku 2021 w mieście Łódź. Mogło zacząć się niewinnie, jak to zazwyczaj, tylko po co? Szyb-ko okazało się bowiem, że oddwill to nie pluszowy miś ani kwiaty. oddwill to diabeł rogaty, który wypluwa z siebie dźwięki z pogranicza metalu, rocka i inne takie takie.

oddwill to również nazwa zespołu wymyślona przez którąś z naszych głów. Czy warto ją analizo-wać? Raczej nie, ale warto ją zapamiętać.

Skład zespołu:   Artur Widawski – wokal, Mikołaj Walendziak – gitara, Jakub Szubka – bas, Janek Walendziak – perkusja, Artur Lesiak - gitara

 

Wasabi

Zespół powstał w 2013 roku. Przez lata koncertował w kraju i za granicą, jedocześnie pisząc i nagrywając piosenki. W 2018 roku światło dzienne ujrzała epka grupy, a rok później singiel „Mikrourazy”. Obecnie Wasabi pracuje nad płytą.

 --------

Scena czeka na Ciebie!

Zgłoś się do udziału w Festiwalu Muzycznym UnderGramy!

Konkurs jest niepowtarzalną okazją, aby zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym Jury i zdobyć atrakcyjne nagrody. 

Dla zespołów przewidziane są nagrody pieniężne, których łączna pula wyniesie 8.000 zł brutto (szczegóły w Regulaminie) do podziału według oceny Jury.

Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną ( jlangowski@ckis.tczew.pl ), dostarczone osobiście lub wysłane pocztą (listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) na adres:

Centrum Kultury i Sztuki

ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10

83-110 Tczew

Z dopiskiem „UnderGramy”

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 lipca 2022 r.

Regulamin UnderGramy - pobierz

Karta zgłoszenia UnderGramy - pobierz

 

Osoba do kontaktu:

Jacek Langowski tel. 537-527-650, e-mail: jlangowski@ckis.tczew.pl 

--- 

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie już po raz jedenasty organizuje Festiwal Muzyczny UnderGramy! (w roku 2020 odbyła się edycja online – UnderGramy 9.5)

Festiwal odbędzie się 30 lipca 2022 r. w Parku za CKiS, położonym przy ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie. Startujemy o godz. 18:00.

UNDERGRAMY to konkurs przeznaczony dla zespołów amatorskich, nieposiadających kontraktu płytowego.

Głównym celem Festiwalu jest promocja ciekawych, nieznanych grup z nurtu szeroko pojętej alternatywy (rock, blues, reggae, metal itp.). Zespoły muzyczne mają ponadto szanse zaprezentować się przed profesjonalnym Jury i zaproszoną przez nas gwiazdą.

UNDERGRAMY ma ukazać, iż w Polsce powstaje wiele ciekawych projektów muzycznych, które z różnych względów nie wypływają do tzw. mainstreamu. Z roku na rok Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzednich latach otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 500 zespołów amatorskich z 45 polskich miast oraz z zagranicy!

W celu urozmaicenia i podniesienia rangi UNDERGRAMY, corocznie zapraszamy wybitnych twórców polskiej sceny artystycznej. W tym roku, oprócz zespołów konkursowych, na scenie UnderGramy wystąpią zespoły YANTRA (zwycięzcy UnderGramy 2021) oraz SPIĘTY.

 

 

SPIĘTY – BLACK MENTAL

Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental“, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

 

Zespół występuje w składzie:

Spięty - wokal, gitara

Bartek Kapsa  - perkusja, sampler

Mikołaj Zieliński - bas, klawisze

Patryk Kraśniewski – klawisze

 

Spięty - Trybuna Małpoludu

 

Spięty - Lejce, które leczą

 

 

YANTRA

Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział śpiewaka "spitego gorzej świni", wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza; spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny tyłek. My - tacy nie jesteśmy.

Gramy od 2019 roku, w obecnym składzie od roku pańskiego 2021r. Nagraliśmy dwa mini-albumy, z czego pierwszy - "On becoming a human" - miał już swoją premierę, a drugi - "Accidentalia" - jest właśnie w trakcie publikacji w postaci regularnych premier zaplanowanych do końca bieżącego roku.  

"Yantra lubi głęboko grzebać w emocjach, wyciągając je poprzez zawodowe podejście do materializowania soczystych brzmień gitarowych, wykraczających poza określony styl."

 Yantra - Homo Sapiens

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Festiwal Muzyczny UNDERGRAMY - Konkurs dla zespołów + koncerty: Spięty /Black Mental i Yantra
 • Co? Przegląd muzyczny
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  30.07.2022, 18:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: NIECZYNNA
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl