"Symfonia zmysłów" - Walentynkowy pokaz filmu niemego z muzyką na żywo (Janusz Zdunek + Marienburg) • 14.02.2019, 19:00

IMG_2349.jpg

Z okazji Walentynek zapraszamy na niezwykły pokaz kina niemego z muzyką na żywo!

Projekcji filmu „Symfonia zmysłów” C. Browna (1926r) towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu  Janusza Zdunka (trębacz m.in. KULT) i zespołu Marienburg.

To jednak nie koniec atrakcji, które przygotowaliśmy na tą okazję.

Serdecznie zapraszamy Państwa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia do naszej Kawiarenki Antrakt, gdzie na zakochanych będzie czekać lampka szampana. Wszystkich zakochanych serdecznie zapraszamy również do zrobienia sobie pamiątkowego - walentynkowego zdjęcia w naszym Artystycznym Zagłębiu.

Dodatkowo podczas imprezy przeprowadzimy konkurs, podczas którego będzie można wygrać voucher na romantyczną kolację w Restauracji YOU. (Pl. Hallera 20, Tczew).

Po projekcji filmu nie wyrzucajcie swoich biletów, bo przydadzą się jeszcze! Na posiadaczy biletu na "Symfonię zmysłów" w Restauracji YOU. czeka 10% zniżka.

 

Symfonia zmysłów (1926r.), reż. C. Brown

Symfonia zmysłów to melodramat opowiadający historię dwóch przyjaciół z dzieciństwa,  którzy zakochują się w jednej kobiecie.

Po powrocie do cywilnego życia jeden z nich – Leo - zostaje zauroczony przez Felicitas - żonę bogatego hrabiego. Leo zabija hrabiego w pojedynku za co zostaje skazany na kilka lat służby w Afryce, wówczas zwraca się z prośbą do przyjaciela Ulrich,a aby ten opiekował się Felicitas do czasu jego powrotu. Ulrich w czasie nieobecności przyjaciela żeni się z Felicitas, która nigdy nie powiedziała mu, co łączy ją z Leo. Po powrocie z Afryki Leo stara się trzymać z daleka od przyjaciela i kobiety, którą kocha. Felicitas wykorzystuje każdą okazję aby z Leo uczynić swojego kochanka…

Film ten uczynił z Grety Garbo międzynarodową gwiazdę i ikonę kina.

 

Janusz Zdunek + Marienburg

Trio trąbka-bas-perkusja, które penetruje przeróżne obszary muzyczne czerpiąc z różnorodnych inspiracji - od eksperymentu, twórczości ludowej poprzez jazz do rocka. Projekt Marienburg brał udział w nagraniach płyt Pop Dom, Miasto Nic, Jedzie, Numery, nagrał muzykę do filmów Pokonać siebie i Autonaprawa oraz wykonuje na żywo ścieżkę dźwiękową do filmów niemych.

 

Janusz Zdunek

Trębacz i kompozytor. Zaczynał w grupach Pegaz oraz Mazzoll & Arhythmic Perfection. Lider projektów 4 Syfon, 5 Syfon, 3, Minus, Marienburg, Ensemble, kompozytor muzyki do filmów, członek kultowego KULTu, formacji Kasia i Wojtek oraz Buldog.

  

Ireneusz Kaczmar

Gra na gitarze basowej. Zaczynał w zespołach Striptease i Baca Band, współzałożyciel alternatywnej formacji Deneuve, współpracuje z: Etna Kontrabande, Harfa Gospel Choir, Pabieda, Ilona Damięcka-Gliwa, Holy Guns.

 

Rafał Baca

Gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Debiutował w punkowej formacji Pluton, współzałożyciel Baca Bandu, Striptease’u i Deneuve, współpracuje z: Armagedon, Pabieda, Dead Flowers, Kuśka Brothers, LONT, Wojtek Bryll Group.

 

Janusz Zdunek zaprasza na "Symfonię zmysłów" do Centrum Kultury i Sztuki.