Balet

Zajęcia dla dzieci od lat 6 i młodzieży.

Na zajęciach wprowadzamy podstawy baletu klasycznego, improwizacji tanecznej, rytmikę, ćwiczenia rozciągające i wzmacniające.

Dla najmłodszych zabawy taneczne i mini choreografie baletowe.

Zapraszamy do polubienia fan page'a Warsztatów baletowych CKiS

 

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie lub przez stronę ckis.interticket.pl z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

Kup karnet na warsztaty: https://warsztaty-ckis.interticket.pl/ 

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Regulamin uczestnictwa w zajęciach artystycznych organizowanych przez CKIS w roku szkolnym 2021/22 Pobierz
Harmonogram warsztatów 2021/22 Pobierz

Osiągnięcia Warsztatów baletowych

Dziadek do orzechów - spektakl baletowy

W dniach 7-8 lutego 2020 odbył się trzykrotnie spektakl baletowy "Dziadek do orzechów" w wykonaniu dziewcząt uczęszczających na warsztaty baletowe, odbywające się w naszym centrum.

„Dziadek do orzechów”

Wieczór wigilijny. Dama dworu wraz z córkami zaprasza gości na wspólny wieczór wigilijny. Wszyscy w świątecznych nastrojach świętują rodzinny zimowy czas. Dzieci bawią się przy choince, zaproszona Wróżka czaruje piękne zabawki dla najmłodszych gości. Najstarsza córka pani domu- Klara wraz z dwoma psotnymi siostrami radośnie wita wszytskich gości, wróżkę chrzestną, która ofiaruje Klarze wyjątkową zabawkę - DZIADKA DO ORZECHÓW. Wybija północ -  Klara zasypia, a za sprawą Wróżki chrzestnej przenosi się do Krainy Cukierków pełnej słodkości, zabawek i rozmaitych tańców z całego świata.

 

Libretto: wg wersji A. Dumasa baśni „Dziadek do orzechów i Król myszy”

Muzyka: Piotr Czajkowski

Choreografia: Pola Lechowicz

Opracowanie muzyczne: Zofia Dubiela

Instruktorzy

instruktor Pola Lechowicz

Dyplomowana Tancerka i pasjonatka sztuki. Jako uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku tańczyła na deskach Opery Bałtyckiej,Teatru Muzycznego w Gdyni,Teatrze Miniatura oraz Operze Nova w Bydgoszczy. Obecnie związana zawodowo z dziećmi oraz młodzieżą w ramach kształcenia języka francuskiego oraz tańca klasycznego. Współpracuje ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku tworząc wspólne projekty teatralno-wokalno-taneczne m.in „Wesele Żuławskie”. Regularna uczestniczka seminariów choreograficzno-tanecznych z wielu technik tańca m.in: Jazz, Broadway Jazz, Salsa,Bachata,House oraz Pilates.