Balet

 

Balet

Balet to jeden z najlepszych sposobów na rozwój psychiczny i fizyczny! Rozwój emocjonalny, któremu sprzyja nauka tańca klasycznego jest niezwykle ważny, wzbogaca nasze życie i daje okazję poznania nowego świata sztuki. Balet wpływa pozytywnie na prawidłowy rozwój mięśni, poprawę postawy i sposobu poruszania się, zaś muzyka klasyczna ma wspaniały wpływ na funkcjonowanie mózgu. Połączenie rytmu i ruchów tanecznych znacznie rozwija aktywność umysłową. I oczywiście balet to taniec!

Rozciąganie (streching)

Początkowo stworzyłem własny program rozciągania i wzmacniania mięśni z myślą o tancerzach zawodowych. Z czasem modyfikowałem jego formułę tak, że stał się on zróżnicowany i odpowiedni dla wszystkich, niezależnie od stopnia kondycji fizycznej.

Główne cele zajęć strechingu to: utrata masy ciała, rozciągnięcie mięśni i zwiększenie mobilności, poprawa kondycji fizycznej i wytrzymałości oraz rozładowanie emocji poprzez intensywną aktywność fizyczną. Oprócz tego nauczysz się, jak zrozumieć i usłyszeć swoje ciało. Program stretchingu pomaga przygotować się do dowolnego rodzaju tańca.

Taniec współczesny (Contemporary)

Taniec współczesny – contemporary to cały wszechświat z wieloma zadaniami form rozwoju. Rozwój idzie w dwóch kierunkach: fizycznym i emocjonalnym.

Taniec współczesny daje więcej wolności i możliwości wyrażania siebie niż inne style tańca. Ponadto jego istotnym elementem jest ukazanie w tańcu indywidualność każdej osoby. Moją metodę nauczania można porównać do nauki pisania tekstu: uczę właściwego sposobu pisania i wyjaśnienia stylu, ale jego znaczenie każdy interpretuje w tańcu na swój własny sposób.

Zapraszamy do polubienia fan page'a Warsztatów baletowych CKiS

 

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login  

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Instruktorzy

Katarzyna Polak