Teatr

Konstanty Stanisławski – wybitny rosyjski reżyser, aktor  powiedział „(…) Mniej teatr w sobie”. Z kolei Jerzy Grotowski (polski reżyser teatralny, teoretyk teatru) dodałby, iż aktorstwo to przełamywanie własnych barier, ograniczeń, lęków. Opanowanie warsztatu aktorskiego polega na wsłuchiwaniu się w siebie  - w taki sposób, aby bez skrępowania móc wyrażać emocje poprzez ruch, słowo, budowanie relacji z partnerem na scenie.

Teatr to przygoda z własną wyobraźnią, która jest nieograniczona poprzez spotkanie z postacią – którą trzeba poznać, zrozumieć, a czasem się z nią pokłócić.

Zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w zajęciach teatralnych, które otworzą przed Wami świat niezwykłych przeżyć i doświadczeń.

Warsztaty teatralne to doskonała zabawa i sposób na zdobycie pewności siebie. Podczas warsztatów wspólnie tworzony jest autorski scenariusz, który później zostaje wystawiony na scenie. Podczas zajęć uczestnicy pracują nas dykcją, komunikatywnością i interpretacją utworów.

Zdobywane są także umiejętności konferansjerskie, które przydają się podczas występów publicznych.

Informacje organizacyjne

Płatności

Informujemy o możliwości płatności za warsztaty, odbywające się w CKiS, przelewem na konto bankowe.

Numer konta CKiS: 63 1240 1242 1111 0010 0222 8281. W tytule przelewu prosimy o wpisanie:

  1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. nazwa warsztatów (w przypadku płatności zbiorczej za różne warsztaty, prosimy o rozbicie kwot na odpowiednie warsztaty)
  3. za m-c.........

Termin płatności: z góry do 15 dnia każdego miesiąca.

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Anna Kruszyńska - koordynator warsztatów artystycznych
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Regulamin działania warsztatów edukacji artystycznej - cennik, umowa warsztatowa Pobierz

Etiudy i spektakle teatralne uczestników warsztatów

Władza kontra władza - spektakl dla młodzieży /2018

Władza kontra władza to spektakl początkującej grupy młodzieży, traktujący o wpływie bogactwa, władzy, pieniędzy. Do czego może doprowadzić żądza pieniądza, manipulacja?

No właśnie, o tym przekonają się Państwo podczas przedstawienia teatralnego, na które serdecznie zapraszamy.

Od autorki:

„Przedstawienie jest ciekawym portretem psychologicznym postaci, pokazuje intrygę, nienawiść, a wreszcie miłość. W tej krótkiej, ale dosyć intensywnej fabule starałam się pokazać motywy postępowania bohaterów."

Obsada:

Zofia Okońska, Julia Agacka, Małgorzata Niemaszyk, Wiktoria Szynecka- Deptuła, Emil Lewiński.

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk

----------------------------------------------------------------------------------------

HIPNOZA - spektakl dla młodzieży /2018

Spektakl pt. „Hipnoza” na podstawie fragmentów filmu „SeksmisjA” Juliusza Machulskiego w wykonaniu grupy teatralnej „Attorius” z Centrum Kultury i Sztuki.

„Jak można kogoś porwać i zahipnotyzować na siłę? (…)”- wypowiedziana kwestia w spektaklu ukazuje fabułę oraz akcję, z którą zmierzy się zaawansowana grupa młodzieży.

Od autorki:

„Spektakl korzysta z dorobku scenariusza filmowego Juliusza Machulskiego natomiast całość historii toczy się własnym, niezależnym rytmem. Sztuka pokazuje walkę, posłuszeństwo, a wreszcie chwilowy bunt stłumiony przez opresje głównej bohaterki. To nie tylko historia o walce płci, to historia o wolności, a wreszcie to historia o tym, że czasami warto pójść pod prąd i wyłamać się spod jarzma obowiązujących konwenansów grupowych (…)”.

Obsada:

Natalia Lidzińska, Weronika Zakrzewska, Marcelina Sójka, Inga Lewińska, Zuzanna Kołodziejczyk, Martyna Mazurowska, Adam Temper, Julia Kumor, Julia Oleksiewicz

 

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk (instruktorka warsztatów) i Michał Tkaczyk

Zdjęcia ze spektaklu

Zdjecia z premiery

--------------------------------------------------------------------------------------

Etiudy teatralne: "Ogród życia", "Dom wesołej starości", "Maszyny pracujące" /2019

Uczestnicy grupy dziecięco – młodzieżowej zaprezentują to, czego się do tej pory nauczyli się  podczas warsztatów teatralnych w formie trzech autorskich etiud grupowych.

Pierwsza etiuda pt. ”Ogród życia” to pantomimiczno – muzyczna opowieść o życiu roślin – ich trudzie, braku, ale też chwilach wzajemnego wsparcia, zrozumienia, motywacji. To analogia do egzystencji człowieka, który nierzadko doświadcza  kategorii „braku”.

Druga etiuda pt.” Dom wesołej starości” to perypetie czterech wesołych staruszek, które uwielbiają oglądać telenowele, podczas których doświadczają skrajnych emocji. Tylko nagle „bach i ciach” i nie ma telewizji? Kto stoi za tą sprawą?

Trzecia etiuda pt.” Maszyny pracujące” to opowieść o rywalizacji, posłuszeństwie, lęku, ale także buncie, który porywa za sobą pozostałych pracowników. Co dalej się wydarzy?

 

Scenariusz i reżyseria: Malwina Tkaczyk - instruktorka warsztatów teatralnych CKiS

Zdjecia z etiud

Instruktor

instruktor mgr Malwina Tkaczyk

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, dyplomowana animatorka społeczna, magister pedagogiki społecznej, absolwentka studium teatralnego dla reżyserów i animatorów kultury przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, absolwentka warsztatów aktorskich Polskiego Teatru w Moskwie, absolwentka kursu aktorskiego na Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu, autorka publikacji naukowych o wychowawczej roli teatru, prowadząca liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, seniorów, aktorka scen niezależnych.