Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka

Zajęcia dla dzieci od lat 6 oraz młodzieży.

Warsztaty pomagają młodym wykonawcom doskonalić swoje umiejętności oraz przygotowują do występu na scenie. Wykorzystują improwizację jako naturalną metodę odblokowania potencjału twórczego.

Zajęcia obejmują naukę podstaw sztuki wokalnej oraz zachowania scenicznego.

Uczestnicy warsztatów tworzą Chór Passionatka.

 

CHÓR DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY PASSIONATKA

Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka działa od 2014  przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie (we wcześniejszych latach chór działał pod nazwą warsztaty wokalne). W chwili obecnej składa się z ok. 100 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 18 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na  XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku biorze udział w programie  Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo.  Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu. 

Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas.

Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds. obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej
pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Regulamin warsztatów artystycznych Pobierz
Harmonogram warsztatów 2022/23 Pobierz

Osiągnięcia Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Passionatka

W dniach 12 – 13 października 2019 r. Chór Dziecięco-Młodzieżowy Passionatka wziął udział w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów Dziecięcych „Filii Melodiis” w Połczynie Zdroju.

W konkursie zostały zaprezentowane następujące utwory: „Dona nobis pacem”, „Prząsniczki”, „Za górami, za lasami”, „Krakowiaczek”, „Kusimama”.

Po części konkursowej chóry zaprezentowały się w różnych zakątkach Połczyna Zdroju.

Chór Passionatka przywiózł z konkursu Złote Pasmo oraz I Nagrodę Specjalną za autentyczną radość śpiewania.

Bardzo dziękujemy dyrygentce Chóru Karolinie Kornas za to, że zaraża swoją pozytywną energią i mobilizuje do pracy; Rodzicom (Agnieszce Kowlskiej, Alinie Mączce, Angelice Piaseckiej i Magdalenie Pokorskiej), którzy jak zawsze nas nie zawiedli; wszystkim uśmiechniętym i pełnym energii chórzystom.

Jesteście najlepsi!!!

 

----------------------------------------------------------------------------------

Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”. Wykonawcami koncertu były chóry dziecięce i młodzieżowe Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska”, a wśród nich znalazł się też Chór Dziecięcy "Passionatka" pod dyrekcją Karoliny Kornas. 

Chóry zaprezentowały najpiękniejsze kompozycje polskiej literatury chóralne, a towarzyszyli im Filip Cieszyński przy fortepianie oraz Gdańska Grupa Perkusyjna „TRIO PER KA”. 

Połączone ze sobą chóry stworzyły grupę kilkuset anielskich głosów i zachęciły publiczność do wspólnej zabawy. Była to również wspaniała okazja, aby poznać tajniki sztuki muzycznej i wokalnej. Wykonawcy koncertu oraz publiczność, dzięki otrzymanym kartom w kolorze białym i czerwonym utworzyli wielką flagę, radośnie celebrując 100–lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Finałem koncertu było prawykonanie kompozycji Anny Rocławskiej–Musiałczyk na wielki chór dziecięco–młodzieżowy, grupę perkusyjną, fortepian i PUBLICZNOŚĆ, a dyrygowała Anna Wilczewska – kurator.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

 

Dnia 3 października 2018 Chór Dziecięcy Passionatka uczestniczył jako chór warsztatowy w Ogólnopolskich Warsztatach Chórmistrzowskich  „Praca nad techniką wokalną w chórach dziecięcych i młodzieżowych”.  Warsztaty odbywały się w Akademii Muzycznej w Gdańsku w ramach projektu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska. Warsztaty dla dyrygentów poprowadziła pani Agata Witlińska.

  

 

Od 2015 roku Chór Dziecięcy Passionatka bierze udział w Konkursie Akademia Chóralna Śpiewająca Polska i zdobywa najwyższe nagrody. Szczegóły możecie znależć tutaj.

 

W roku 2017 Chór Dziecięcy Passionatka zaśpiewał piosenkę razem z Majką Jeżowską podczas jej koncertu w Tczewie. Fotogalerię z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

 

 

 

W dniach 12-13 maja 2018 roku, Chór Dziecięcy Passionatka wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dzieci wesołego uśmiechu”, który odbył się na Litwie, w miasteczku Vobolniki oddalonym o 26 kilometrów od Birżai.

 

 

Instruktor

instruktor Karolina Kornas

Zdobywała doświadczenie muzyczne przez wiele lat, zajmując się w szczególności prowadzeniem chórów oraz zespołów muzycznych. Ukończyła 4 klasy pianina w Ognisku Muzycznym w Tczewie oraz podyplomowe studium "Muzyka w szkole podstawowej i gimnazjum". Dzięki licznym szkoleniom i warsztatom dla dyrygentów scholi i chórów zdobyła doświadczenie w prowadzeniu zespołów oraz aranżowaniu utworów. Uczestniczyła również regularnie w warsztatach z emisji głosu prowadzonych m.in. przez prof. Elżbietę Wtorkowską. W 2000 roku założyła chór młodzieżowy przy Szkole Podstawowej Nr 7 w Tczewie oraz parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie. Chór zdobywał pierwsze nagrody na Ogólnopolskich festiwalach takich jak "Vincentiana" w Krakowie oraz "Metropolitarny Festiwal Piosenki Religijnej" w Jastarni. W roku 2010 zainicjowała powstanie amatorskiego chóru mieszanego dla mieszkańców Osiedla Staszica w Tczewie. Dzięki współpracy z Kociewsko-Kaszubską Orkiestrą Dętą "Torpeda", w 2013 roku, wspólnie z mężem, założyła Zespół Pieśni i Tańca "Frantówka", który zdobył pierwsze miejsce w "XX Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych" w Piasecznie oraz otrzymał dwie nagrody podczas "In Memoriam - Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego" w Tczewie. W latach 2012-2014 prowadziła chór żeński w Morzeszczynie. Uczestniczyła w organizacji koncertów, przeglądów oraz warsztatów. Co roku przygotowuje 50 osobowy chór do koncertu "Przystań - warsztaty dla duszy" w Pelplinie. Ponadto ma duże doświadczenie z chórami dziecięcymi dzięki prowadzeniu szkolnych zespołów i chórów amatorskich. Jako dyrygent kierowała nagraniem siedmiu płyt CD. Tworzy kompozycje składające się m.in. na Oratorium "Cztery pory życia - pro life", aranżuje oraz harmonizuje utwory chóralne i instrumentalne. Od 2015 roku kieruje Chórem Dziecięco-Młodzieżowym "Passionatka", który uczestniczy w ogólnopolskim projekcie "Akademia Chóralna".

Wydarzenia Więcej »

Aktualności Więcej »

Płyta Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA już w sprzedaży

27.05.2019 - Oddajemy w Państwa ręce pierwszą płytę Chóru Dziecięco-Młodzieżowego PASSIONATKA pt. Dookoła świata. Jednocześnie życzymy radości z muzycznej podróży, w którą Was zabierze :)...więcej »

Kolejny sukces wokalistów Passionatki

12.05.2019 - 10 maja 2019 r. w Czersku odbył się XVIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewaj razem z nami". ...więcej »

"Narodowe śpiewanie w Gdańsku" z udziałem Chóru Passionatka

26.11.2018 - Dnia 25 listopada 2018 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbył się koncert „Narodowe śpiewanie w Gdańsku”....więcej »