Plastyka

Zajęcia dla dzieci od lat 6 oraz młodzieży.

Nauka świadomego posługiwania się środkami wyrazu plastycznego w celu realizacji własnych pomysłów artystycznych.

Zajęcia oferują rozwijanie zainteresowań plastycznych i zapoznanie się z różnorodnymi technikami - rysunek, malowanie (farba wodna, akwarela, akryl, tempera, farby klejowej), wyklejanie, kolaż, dekupaż, lepienie (masą solną, papierową, plasteliną, gliną) oraz techniki mieszane. Wyrażanie się poprzez formę plastyczną pozwala rozwinąć sprawności manualne, kreatywne myślenie, pobudza wyobraźnię, kształtuje poczucie estetyki i uwrażliwia na otaczający świat.

Uczestnicy zajęć biorą udział w licznych konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W okresie letnim organizowane są plenery.

Informacje organizacyjne

Płatności

Za uczestnictwo w zajęciach obowiązuje ryczałtowa odpłatność miesięczna, płatna bezpośrednio w kasie z góry, do ostatniego dnia roboczego danego miesiąca za zajęcia w następnym miesiącu.

W razie pytań proszimy o kontakt Anną Kruszynską, kierownikiem ds. edukacji kulturalnej lub z Dorotą Maciejewską, specjalistą ds.obsługi kasowej, kom. 534 989 340, e-mail: dmaciejewska@ckis.tczew.pl 

Zapisy i kontakt ws. warsztatów

Zapisy na warsztaty artystyczne przyjmowane są przez stronę:  https://www.strefazajec.pl/company/CKiS-w-Tczewie-id556.html  

Już dziś załóż konto na: https://www.strefazajec.pl/profile/login 

 

Anna Kruszyńska - kierownik ds. edukacji kulturalnej

pokój nr 3, tel. 58/531 07 07 wew. 33, kom. 535-263-757, e-mail: akruszynska@ckis.tczew.pl

Osiągnięcia uczestników warsztatów plastycznych CKiS

Konkurs plastyczny „Odkrytka” 2020

Odkrytka – to przestarzałe określenie kartki pocztowej. W rożnych źródłach podaje się odmienną jej genezę. Na przykład Maria Ziółkowska w książce „Skąd my to mamy?” wskazuje, że kartka pocztowa pojawiła się po raz pierwszy w wojennej rzeczywistości. Było to w latach 1870-1871 podczas wojny francusko-pruskiej. Cenzor francuskiej poczty polowej wpadł na pomysł, by korespondencja z frontu była krótka i konkretna. Być może nie chciało mu się czytać zbyt długich listów. Wojna skończyła się, a pocztówka stawała się modna w różnych kręgach. Przesyłano zwłaszcza kartki z podroży. Najpierw były one białymi kartonikami z nadrukiem, stopniowo zaczęły przybierały ozdobną formę graficzną.
Od kilku lat Fabryka Sztuk organizuje konkurs na projekt kartki pocztowej. W tym roku nie mogło być inaczej. Oprócz kategorii głównej, gdzie należało narysować lub namalować awers kartki pocztowej o dowolnej tematyce, pojawiła się kategoria okolicznościowa – zaprojektowanie pocztówki z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczestnicy warsztatów plastycznych zdobyli następujące nagrody i wyróżneinia:
w kategorii głównej

  • I miejsce w kategorii 7-9 lat: Jan Pyrzyński 
  • II miejsce w kategorii 7-9 lat: Julia Gostomczyk
  • III miejsce w kategorii 7-9 lat: Nadia Rykała
  • II miejsce w kategorii 13-18 lat: Urszula Sobkiewicz
  • III miejsce w kategorii 13-18 lat: Antonina Kalamat
  • Wyróżnienie w kategorii: pocztówka okolicznościowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości: Agata Różycka

 

Pocztówki okolicznościowe można oglądać na wystawie online: http://new.fabrykasztuk.tczew.pl/aktualnosci/niepodleglosciowa-pocztowka/ 

---------------------------------------------------------------------------------------

Ogólnopolski Konkurs Plastycznym "!VLEPKA!* NIEPODLEGŁOŚCI"

Miło nam poinformować Państwa o tym, że uczestnicy naszych warsztatów plastycznych otrzymali wyróżnienia i nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym !VLEPKA!* NIEPODLEGŁOŚCI na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Wyróżnienia otrzymali: Antonina Kalamat, Szymon Kokoć, Agata Różycka, nagrodę za I miejsce otrzymała Zofia Sawczak.

Szczegółowe wyniki tu: 

http://www.mdk.wroclaw.pl/pliki/protokok%20VLEPKA%202019v2.pdf

Organizatorem Konkursu było Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci iMłodzieży we Wrocławiu. 

Zwycięzcom gratulujemy!!!

 

--------------------------------------------------------------------------------

IV Konkurs Literacko-plastyczny „Pozdrowienia z...” 

Uczestnicy warsztatów plastycznych CKiS wzięli udział w IV Konkursie Literacko-plastycznym „Pozdrowienia z..”, organizowanym przez Fabrykę Sztuk w Tczewie. Tematem konkursu było stworzenie pozdrowień (w formie tekstowej i/lub graficznej) na kartce pocztowej.

„Zaprojektowaliście 155 pocztówek, napisaliście 30 tekstów wakacyjnych pozdrowień, za co dziękujemy” – piszą na swojej stronie Organizatorzy konkursu.

Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród odbyło się 3 października 2018 o godz. 17.00 w kamienicy Fabryki Sztuk przy ul. Podmurnej 15.

Wśród nagrodzonych byli również uczestnicy naszych warsztatów plastycznych:

  • Wyróżnienia otrzymali: Martyna Janiszewska i Zuzanna Deja (kategoria wiekowa: 11 – 14 lat), Szymon Kokoć i Hubert Kleischmidt (kat.wiekowa: powyżej 14 lat),

  •  Nagrodę główną otrzymały: Aleksandra Piasecka (kategoria wiekowa: 7 – 10 lat), Julia Jarkuszewicz (kategoria wiekowa” 11 – 14 lat) i Wiktoria Piotrzkowska (kategoria wiekowa: powyżej 14 lat).

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, a pani instruktor Joannie Czarneckiej dziękujemy za podjedzie tematu :)

  

fot. A.Jagielska/Fabryka Sztuk

Instruktor

instruktor Joanna Czarnecka

Malarka, akwarelistka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, kierunku Edukacja Artystyczna.