Puchowski ONLINE w Sobotę Wielkanocną • 03.04.2021, 19:00

Romek Puchowski_n e t_fot_Jacek Balk.jpg

Romek Puchowski o projekcie:

„Jest w historii moich działań koncertowych pewna tradycja – od ponad dziesięciu lat, w Sobotę Wielkanocną gram w Tczewie koncert. Zaczęło się w Klubie Tromba, następnie kontynuowaliśmy w Warsztatowa Cafe. Teraz wszyscy czekamy na czas, kiedy życie koncertowe zacznie wracać do normy. Tym razem gram więc online.

Wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki zapraszam na mój koncert w sieci – w sobotę, 3 kwietnia 2021 o godz. 19.00.

Będzie to premierowa odsłona wydarzenia zarejestrowanego w Parku przy CKiS bez udziału widzów. Na premierze publicznością będziecie WY, „ukryci” za ekranami swoich telewizorów, komputerów i smartfonów. Niewątpliwy plus tej sytuacji jest taki, że będzie to pierwszy koncert Romka Puchowskiego, który będę mógł obejrzeć razem z Wami! Wirtualnie, ale RAZEM.”

Link do transmisji koncertu >> https://youtu.be/LlKyE6xICFc 

 

Romek Puchowski

Wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej, basowej. Główne nurty stylistyczne, w jakich się porusza to Delta blues, folk punk, experimental rock . Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów. Jego dyskografia liczy sześć pozycji. „Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018.

Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Adamem Wendtem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą.

Płyta Romek Puchowski „FREE”, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki.

Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiadają, między innymi, takie znakomitości jak Tom Waits. 

Koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na jednym z nadchodzących albumów Romka Puchowskiego. 

„Gitarzysta roku” plebiscycie Blues Top 2018. W czerwcu 2019 r. wystąpił gościnnie w Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza z legendarną Niibori Guitar Orchestra z Japonii.

 

DYSKOGRAFIA:

Von Zeit „Von Zeit” [cd], Jazz, 2003

Romek Puchowski „Simply“ [cd], Biodro Records, 2006

Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini dvd], Biodro Records, 2007

Von Zeit „Ocieramy się“ [2 cd], Biodro Records, 2008

Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [dvd], The Association For Original Culture Protection, 2008

Romek Puchowski “Free” [cd], Soliton 2013

 

https://www.facebook.com/romekpuchowski 

www.youtube.com/romekpuchowski 

 

Zapraszamy na Puchowskiego online!

Do zobaczenia!

fot. Jacek Balk

 

Grafika jest czarno-białym zdjeciem artysty Romka Puchowskiego. Zdjęcie przedstawia łysego mężczyznę, który krzyczy przez megafon. Mężczyzna stoi na tle drzwi. Obok niego stoi gitara.

Co, gdzie, kiedy?

 • Puchowski ONLINE w Sobotę Wielkanocną
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  03.04.2021, 19:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 12.00 - 18.00
  Śr: 10.00 - 15.00
  Cz: 12.00 - 18.00
  Pt: 10.00 - 15.00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  W dniu wydarzenia artystycznego KASA czynna godzinę przed wydarzeniem.
  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl