ZADUSZKI JAZZOWE – DUET 59/62 Krzysztof „Puma”Piasecki & Adam Wendt • 31.10.2020, 20:00

Krzysztof_Puma_Piasecki_&_Adam_Went__2470.jpg

Duet 59/62

 

Muzycy znają się od wielu lat i występowali razem w różnych zespołach grając razem różne gatunki muzyki. Pomysł powstania tego duetu zrodził się w grudniu 2019 roku podczas spotkania w klubie „Akwarium” w Warszawie. Założeniem duetu jest granie muzyki artystycznej, oryginalnej i bardzo osobistej. Repertuar to kompozycje autorskie wykonywane zarówno akustycznie jak również z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych. Podczas koncertów muzycy używają szerokiego instrumentarium: kilka rodzajów gitar elektrycznych, akustycznych, syntezator gitarowy, różne saksofony grane zarówno akustycznie jak i z użyciem efektów elektronicznych. Muzyka duetu 59/62 to niepowtarzalne brzmienia utworów zarówno dynamicznych granych z wręcz rockowym „drivem” na gitarach elektrycznych i spreparowanym elektronicznie saksofonie jak i bardzo nastrojowych, sentymentalnych ballad granych na saksofonie sopranowym i gitarze akustycznej. Muzycy nagrali już swoją pierwszą wspólną płytę w nagraniu której oprócz muzyków duetu wziął udział Bartłomiej Skubisz ”Eskaubei” - wschodząca nadzieja muzyki rap oraz zaznaczył swoją obecność z bardzo emocjonalną recytacją znakomity polski aktor Jan Nowicki. Płyta nosi tytuł:" We See the Light” i będzie wydana we wrześniu 2020 roku.

 

Krzysztof ”Puma” Piasecki

To bardzo wszechstronny gitarzysta z olbrzymim doświadczeniem. Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas” w 1997 r. Współpracował z wieloma znanymi zespołami („Heavy Metal Sextet”, „Walk Away”, Kwintet Zbigniewa Lewandowskiego, „Bober`s Friends”, orkiestra opolskiego radia pod dyrekcją Edwarda Spyrki, międzynarodowe składy „Humman Elements” i „Yurala”). Akompaniował wielu znanym światowym gwiazdom (m.in.Jose Feliciano, Shirley Bassey, Charlie Green, Siggy Davis jak i znakomitościom krajowej estrady (m.in. Józef Skrzek, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Zbigniew Wodecki, grupa „Vox”).

 

Adam Wendt

Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista, kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. Laureat wielu nagród zespołowych jak i indywidualnych. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywa i koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa. Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal współpracuje. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok.80 płyt (7 autorskich). Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespóły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi. Oprócz działalności typowo koncertowej i artystycznej zajmuje się też nauczaniem w szkołach i na warsztatach muzycznych.

 

Uwaga! Wydarzenie organizowane będzie w bezpiecznej wersji pandemicznej i rygorze sanitarnym.

Regulamin uczestnictwa widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w obiekcie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2

WAŻNE INFORMACJE

 • W budynku CKiS panuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek.
 • Pamiętaj o dezynfekcji rąk.
 • Przed wejściem na koncert zmierzymy Ci temperaturę i poprosimy o wypełnienie oświadczenia (jeśli nie masz go ze sobą), więc przyjdź wcześniej

Nasze działania mają na celu zapewnieniu Wam i Nam maksymalnego bezpieczeństwa.

 

Co, gdzie, kiedy?

 • ZADUSZKI JAZZOWE – DUET 59/62 Krzysztof „Puma”Piasecki & Adam Wendt
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  31.10.2020, 20:00
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10.00 - 15.00
  Śr: 10.00 - 15.00
  Cz: 10.00 - 15.00
  Pt: 10.00 - 15.00
  So, Nd: 1 godzina przed wydarzeniem artystycznym

  Zakup biletów i karnetów na warsztaty odbywa się przez stronę: ckis.interticket.pl

Zobacz także Więcej »

Galerie wydarzeńWięcej »