„Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne” • 13.10.2021

Konferencja Solidarni w rozwoju.jpg

W sobotę, 16 października odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie konferencja pn. „Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne”, będąca częścią projektu „Solidarni w rozwoju”, zainaugurowanego w czerwcu 2021 roku.

 

Jednym z celów cyklu wydarzeń Solidarni w rozwoju jest zwrócenie uwagi na znaczenie solidarności terytorialnej, jako jednego z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi i regionalnymi, ale też przed Polską. Zróżnicowanie sytuacji zauważalne w skali Pomorza (podobnie jest także w innych regionach) każe zadać pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy? Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie silny nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim. Regionalne spotkanie w Tczewie będzie okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogli poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie. Tym samym – jak uczynić go bardziej solidarnym.

 

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie oraz Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych.
Wstęp bezpłatny.

Program Konferencji Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne

Zobacz także