Świat wokół mnie - widowisko teatralno-muzyczne Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku • 12.06.2023

plakat Widowisko teatralno-muzyczne Świat wokół mnie - Teatr TUTW.jpg

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich miłośników sztuki scenicznej na międzypokoleniowe widowisko teatralno-muzyczne pt. „Świat wokół mnie", w scenariuszu i reżyserii Piotra Weintza. 

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2023 r., o godzinie 18 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Oprawę muzyczną zapewnią:  Magdalena Sowińska i Zuzanna Wężyk. Wstęp wolny.

Scenariusz widowiska powstał z wykorzystaniem tekstów literackich, które zostały napisane na ogłoszony przez organizatora konkurs. Na scenie zostanie zaprezentowana poezja i proza następujących autorów: Tadeusza Charmuszko, Walentyny Czapskiej,  Bernadetty Gabrychowskiej, Barbary Kluge, Bogdana Koniecznego, Barbary Kozikowskiej, Anety Piontkowskiej, Doroty Sierszyńskiej oraz Kazimierza Szymanowskiego.

Realizowane działanie zakłada również formę międzypokoleniową i w castingu aktorskim zostały wyłonione osoby w różnym wieku, które dołączą na scenie do aktorów Teatru TUTW.

Aktorzy: Maria Adamczyk, Maria Banna, Elżbieta Błaszkowska, Barbara Brożek, Teresa Ciepielowska,  Bożena Czech, Katarzyna Dziedzińska, Krystyna Jakubanes, Janina Jankowska, Barbara Kisiel, Barbara Kluge, Eugenia Kondzielewska, Barbara Kryszczuk, Adam Lemka, Maria Montegu, Agata Muszyńska, Marzena Olszewska, Danuta Orłowska, Krystyna Ptaszkowska, Roksana Sadowska, Barbara Szweda.

Działanie współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Tczew, Powiatu Tczewskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Departamentu Kultury oraz realizowane w ramach projektu „Teatr TUTW- aktorzy trzeciego wieku w twórczym działaniu."

Koordynator projektu: Maria Banna.

Zobacz także

Weź udział w Konkursie i wystaw swój spektakl na scenie CKiS!

11.05.2021 - Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie ogłasza Konkurs na realizację spektaklu teatralnego. Zwycięzca Konkursu będzie mógł wystawić swój spektakl na naszej scenie. W ramach nagrody w Konkursie zostaną pokryte koszty realizacji spektaklu w kwocie do 10 tysięcy złotych....więcej »