Dopalacze. Siedem stopni donikąd - spektakl dla młodzieży już jutro! • 26.02.2018

Plakat_Dopalacze - plakat mały.jpg

Już jutro będziemy gościć na deskach Centrum Kultury i Sztuki Teatr Kamienica ze spektaklem "Dopalacze. Siedem stopni donikąd".

Ten spektakl dla młodzieży porusza problem, jaki stanowią dopalacze – „narkotyki przyszłości”,  jest to także studium współczesnego społeczeństwa.

Dopalacze stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.

Paradoksalnie dopalacze, choć noszą znamię narkotyku „pokolenia”, w swoim efekcie nie tworzą nawet wspólnoty, ale odrywają swoją ofiarę od całej sfery zewnętrznej, zamykają ją w swoim, kompletnie nieokreślonym świecie.

Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.

Więcej o spektaklu "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" znajdziecie tutaj.

Spektakl dofoinansowany został przez Starostę Tczewskiego Pana Tadeusza Dzwonkowskiego oraz przez Prezydenta Miasta Tczewa Pana Mirosława Pobłockiego.

Zobacz także

Pierwszy raz w teatrze - zajęcia dla najmłodszych

06.09.2018 - Drodzy Nauczyciele, Opiekunowie i Najmłodsi Widzowie!...więcej »

Szkolenie dla nauczycieli pt. „Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?”

27.07.2017 - Serdecznie zapraszamy nauczycieli i osoby prowadzące warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży do wzięcia udziału w spotkaniu realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie....więcej »

The Metropolitan Opera: Live in HD | Repertuar sezonu 2017–18

19.06.2017 - Największe gwiazdy opery po raz kolejny na żywo z Nowego Jorku / Sezon 2017–18...więcej »