Dopalacze. Siedem stopni donikąd - spektakl dla młodzieży już jutro! • 26.02.2018

Plakat_Dopalacze - plakat mały.jpg

Już jutro będziemy gościć na deskach Centrum Kultury i Sztuki Teatr Kamienica ze spektaklem "Dopalacze. Siedem stopni donikąd".

Ten spektakl dla młodzieży porusza problem, jaki stanowią dopalacze – „narkotyki przyszłości”,  jest to także studium współczesnego społeczeństwa.

Dopalacze stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.

Paradoksalnie dopalacze, choć noszą znamię narkotyku „pokolenia”, w swoim efekcie nie tworzą nawet wspólnoty, ale odrywają swoją ofiarę od całej sfery zewnętrznej, zamykają ją w swoim, kompletnie nieokreślonym świecie.

Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.

Więcej o spektaklu "Dopalacze. Siedem stopni donikąd" znajdziecie tutaj.

Spektakl dofoinansowany został przez Starostę Tczewskiego Pana Tadeusza Dzwonkowskiego oraz przez Prezydenta Miasta Tczewa Pana Mirosława Pobłockiego.

Zobacz także